مقالات, تاتو بدن

مراقبت های بعد از تاتو بدن چیست؟ نکات بهداشتی را رعایت کنید!

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

انتخاب تاتو بدن

در انتخاب تاتو بدن در نظر گرفتن نکات بهداشتی قبل و بعد از انجام آن بسیار مهم است به عبارت بهتر بسیاری از مشکلاتی که ممکن است در اثر استفاده از تاتو به وجود آید در واقع به رعایت نکردن همین الزامات و اصول های بهداشتی است. در ادامه در نظر داریم به طور کلی به نکاتی در این راستا اشاره کنیم و اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

برای تاتو بدن حتما افراد کاردان و ماهر در این زمینه را هدف قرار دهید در این صورت می توانید اطمینان کامل از نتیجه ی دلخواه آن داشته باشید. رعایت نکردن اصول بهداشتی می تواند به بیماری های عفونتی از جمله هپاتیت  c  و یا ایدز منجر گردد در این روش از سوزن های خاصی برای انجام تاتو استفاده می شود که باید به طور کامل استریل گردند . افراد بی تجربه که در کلینیک های غیر تخصصی فعالیت دارند ممکن است به آسانی با نادیده گرفتن اصول های قبل و بعد از تاتو بدن ، خطر ابتلا به بیماری های مختلف را به طور ناخواسته تشدید کنند.

موارد بسیاری سبب شده که عدم آگاهی کامل و توجه به نکات مهم در برخی از کاربران موجب ایجاد بیماری های عفونی از جمله عفونت پوست با میکروب شده است. در یک جلسه ی مشاوره ای که در اختیار شما قرار می گیرد اطلاعات لازم برای مراقبت های قبل و بعد از تاتو به طور کامل مشخص خواهد شد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1490088912561{margin-bottom: 30px !important;}”][vc_column][woodmart_title size="large" color="primary" align="right" style="underlined-2" title="مراقبت های بعد از تاتو" woodmart_css_id="5ec1519d2f1a8" title_width="100"][vc_column_text text_larger=”no”]تاتو بدن از نظر پزشکان یک روش تهاجمی است زیرا در آن پوست که عامل دفاعی بدن می باشد سوراخ می گردد به همین دلیل رعایت بهداشت امری الزامی است زیرا در محل تاتو احتمال نفوذ هرگونه میکروب به بدن بسیار زیاد است. در مراجعه به هر مرکز و یا کلینیک به منظور تاتو حتما از معتبر بودن آن مطمئن باشید.

بعد از تاتو به طور جدی از تابش مستقیم نور خورشید برای مدت زمان مشخص پرهیز کنید . نور آفتاب هم می تواند سبب تحریک شدن و سوزش پوست بعد از تاتو باشد و هم آن را کمرنگ تر سازد. در صورتی که مجبور به حضور در مکان و هوای آزاد به همراه نور خورشید هستید حتما از کرم های ضد عفونی کننده استفاده کند. هرگز بعد از تاتو بدن  محل مربوطه را با آب نشویید. اجازه دهید به طور مطلوب ترمیم یابد.

کرم های خاصی به عنوان ترمیم کننده در اختیار شما قرار داده خواهد شد که باید به طور مرتب در روزهای بعد از تاتو مورد استفاده قرار گیرد. از  به کارگیری هرگونه پماد به صورت خود سر جدا پرهیز کنید. در صورت بروز و ایجاد هرگونه علائم با پزشک و یا تاتو کار خود بلافاصله در تماس باشید.  مراقبت های بعد از تاتو را جدی بگیرید زیرا در صورت نادیده گرفتن هر مورد خاص شما یک کاندیدای جدید برای برخی از بیماری ها خواهید شد . از سوی دیگر زیبایی تاتو نیز از بین خواهد رفت. هرگز با مراجعه به مراکز تایید نشده سلامت خود را به خطر نیندازید.[/vc_column_text][vc_single_image image=”4937″ img_size=”large” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1490088912561{margin-bottom: 30px !important;}”][vc_column][woodmart_title size="large" color="primary" align="right" style="underlined-2" title="نکات بهداشتی تاتو بدن" woodmart_css_id="5ec151b0beff5" title_width="100"][vc_column_text text_larger=”no”]اصول بهداشتی در تاتو بدن می تواند به زیبا ماندن آن نیز کمک کند. علاوه بر این که رعایت همه ی موارد سدی در برابر بروز هر گونه بیماری خواهد بود. بلافاصله بعد از نهایی شدن تاتو معمولا لایه ای از روغن وازلین بر روی آن مالیده می شود و با پوشش خاصی پوشیده می شود . این پوشش از ورود هر گونه باکتری جلوگیری می کند. بعد از چند ساعت می توانید آن را بردارید و نکات توصیه شده توسط تاتو کار را در اولویت قرار دهید.  در صورتی که مجبور باشید محل تاتو را بشویید حتما از صابون  بدون عطر استفاده کنید.

از جمله نکات بهداشتی که باید در تاتو بدن به طور جدی مد نظر گیرد این است که هرگز محل تاتو را به ویژه در روزهای اولیه دستکاری نکنید زیرا در این صورت پوستتان تحریک شده و زمینه برای ورود باکتری ها به درون آن فراهم می شود. بعد از گذر زمانی هر ماده ای که بر روی محل تاتو استفاده می شود باید عاری از هر گونه رنگ باشد. تاتو می تواند کاملا بی خطر باشد در صورتی که همه ی نکات مورد نظر جدی گرفته شود.[/vc_column_text][vc_single_image image=”4933″ img_size=”large” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row]

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *